Wednesday, Jun 26th

Last update12:20:42 PM GMT

Powered by Joomla CMS.

Atrakcje okolicy

sarbinowoSARBINOWO

To spokojna, niezwykle urokliwa miejscowość nadmorska położona w pobliżu Mielna.
Zamieszkuje ją około 500 stałych mieszkańców. Okolica ta słynie z szerokich, piaszczystych plaż oraz czystego powietrza, przepełnionego jodem i selenem.
Bardzo dużym udogodnieniem jest promenada nadmorska o długości blisko 2km która umożliwia wygodny spacer z maluchami brzegiem morza. Wzdłuż promenady znajdujeą się liczne restauracje i kawiarenki, z widokiem na morze.
Warto zobaczyć...kosciolKOŚCIÓŁ

Najcenniejszy obiekt architektoniczny Sarbinowa. Neogotycki kościół parafialny pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny wybudowany w 1856 roku na planie osmiokąta.


 Mini ZOO

Atrakcja dla dzieci i nie tylko. W zbudowanych z korowej obrzynki szałasach można zobaczyć najróżniejsze odmiany pawi, bażantów, kur, przepiórek, gołębi, kaczek, gęsi, królików oraz świnki wietnamskie.

latarnia-gaskiLatarnia w Gąskach

Druga na polskim wybrzeżu pod względem wysokości. Latarnia udostępniona jest do zwiedzania, z jej góry można podziwiać piękny widok na morze i okolicę.


 chlopyChłopy

Osada rybacka położona 2 km od Sarbinowa. Całość miejscowości objęta jest ochroną konserwatorską ze względu na wyjątkowy zespół budownictwa ludowego.


 Ogrody Hortulus w Dobrzycy

Jedyne w Polsce ogrody tematyczne udostępnione do zwiedzania. Na ok. 5 ha, rozciągają się ogrody założone w różnych stylach m.in. angielskim francuskim, przepiękny ogród japoński, ogród skalny i wiele innych. W okresie letnim wielkie wrażenie na odwiedzających robi duże kwitnące rosarium i zaciszny ogród cienia z ukrywającymi się w nim aniołami. Warto skorzystać...

Paintball

Przygoda dla tych, którzy szukają mocnych wrażeń, oraz lubią sportową rywalizację.

Połowy ryb

Pasjonaci wędkowania mogą wziąć udział w niezapomnianej morskiej przygodzie. W sezonie letnim wypływamy z Mielna. Istnieje możliwość zabrania uczestników również z plaży w Sarbinowie.

Wypożyczalnia sprzętu wodnego

Atrakcyjna oferta dla amatorów wodnych szaleństw. Wypożyczalnia znajduje się na mieleńskiej plaży tuż przy głównym wejściu.

Oferta obejmuje: 

  • motorówki
  • skutery wodne
  • banany
  • lot ze spadochronem
  • narty wodne
  • skoki na "Euro - Bungee"
  • zabawa na dmuchanym zamku


Rejsy wędkarskie i turystyczne

Z Kołobrzegu organizowane są morskie wyprawy wycieczkowe i wędkarskie.

Trasy turystyczne

Okolica obfituje w piesze i rowerowe trasy turystyczne np. Szlak Latarń, Szlak Pałaców, Szlak Gotów. Tereny te idealnie nadają się również do Nordic Walkingu.

Rejsy statkiem

Po jeziorze Jamno można odbyć rejs statkiem Koszałek.

Wypożyczalnia sprzętu wodnego

Na jeziorze Jamno, przy przystani żeglarskiej znajduje się 140-metrowy pomost. Można tam wypożyczyć jachty, kajaki i rowery wodne.

Rejsy na Bornholm

Przez cały rok odbywa się pasażerska żegluga międzynarodowa pomiędzy polskim portem Kołobrzeg i duńskim Nexo na wyspie Bornholm. Wyspa ta to harmonijne połączenie natury i kultury. Imponująca ilość zabytków robi wrażenie na każdym zwiedzającym.