Okolica

Sarbinowo

Okolica i atrakcje

Sarbinowo zaprasza. Sarbinowo to niewielkie, spokojne letnisko położone na zachodnim wybrzeżu, w gminie Mielno, 8 km na zachód od Mielna. Miłośnicy plażowania znajdą tu czyste, strzeżone plaże.

Najważniejszym zabytkiem Sarbinowa i głównym punktem orientacyjnym jest położony w centrum XIX-wieczny kościół.

Z Sarbinowa warto wybrać się na spacer plażą do latarni w Gąskach. Latarnia jest udostępniona do zwiedzania - z jej szczytu podziwiać można malowniczą panoramę okolicy. Warto też wybrać się na wycieczkę do pobliskiego Kołobrzegu, Mielna czy Ustronia Morskiego.

Atutem Sarbinowa jest niedroga - w stosunku do sąsiednich większych kurortów - baza noclegowa. Dość tanie noclegi w Sarbinowie przyciągają rodziny z dziećmi i urlopowiczów planujących oszczędne wakacje. Liczne, czynne najczęściej sezonowo sklepiki, kawiarenki, bary oraz inne punkty gastronomiczne i rozrywkowe, a także stoiska z pamiątkami, zabawkami i akcesoriami plażowymi zaspokajają potrzeby wypoczywających tu turystów.

Zapraszamy na wczasy w Sarbinowie.

PLAŻA W SARBINOWIE

Piaszczyste plaże zachęcają do morskich i słonecznych kąpieli. Wzdłuż plaży kamienno-betonowy mur oporowy chroni wybrzeże przed wysokimi falami Morza Bałtyckiego.

PROMENADA

Aby zatrzymać proces niszczenia plaży, w 1910 roku postanowiono ufortyfikować wybrzeże, budując kamienno-betonowy mur oddzielający o długości około kilometra. Ściana ta stała się później podstawą do budowy obecnej promenady.

JAZDA KONNA

Ciekawą atrakcją Sarbinowa jest jazda konna na nadmorskim wybrzeżu. To idealne miejsce dla całej rodziny. Każdy odwiedzający może doświadczyć radości z jazdy konnej.

XIX-WIECZNY KOŚCIÓŁ

Kościół Wniebowzięcia P.W. to jedna z najpiękniejszych budowli sakralnych na Pomorzu Zachodnim. Obecne elementy wyposażenia kościoła pochodzą z XIX wieku i obejmują drewniany ołtarz główny, neogotycką drewnianą chrzcielnicę oraz zachowane fragmenty witraży.

Skontaktuj się z nami

DOMKI ZORDON SARBINOWO
ul. Wydmowa 12 | Sarbinowo
Formularz kontaktowy